вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety z drewna prędko się destruują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od właściwego oraz starannego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Jak ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji z tej przyczyny służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий